Cadılar Zamanı – Season of the Witch | Cadılara geldik

19 Aralık 2017 19 views 0
reklam

Bu filmi izlemeyenler kesinlikle izlemeli, etkileyici savaş sahnelerinden tutun, hadi bi gayret diyeceğiniz koltuğunuzdan kalkmanıza neden olacak ölüm kalım sahnelerine kadar baştan sona etkileyici bir film.

Yönetmen Dominic Sena oyuncularda  Nicolas Cage ve Ron Perlman gibi usta isimler olunca filmin kalitesinin artması kaçınılmaz olacak elbette. Filmin özeti, “14. yüzyılda, uzun bir zaman savaşta savaştıktan sonra evlerine dönen iki arkadaş, ölümcül bir hastalık olan veba salgınının başladığını ve bu salgının her şeyi yakıp yıktığını görür.

Kilise cemaati bir kızı cadı olmakla suçlamaktadır (Kızda cadı olamayacak kadar güzel he 😉 ) öhöm neyse, onlara göre bütün bunların sorumlusu bu kızdır. Böylece manastırdaki rahipler kızın sebep olduğu laneti kaldırmak için ayinler yapacaktır. Ancak bu yolculuk onların cesaret ve dayanıklılıklarını sınayacakları, kızla ilgili bilinmeyen gerçekleri öğrenecekleri ve sonunda dünyanın kaderini belirleyecekleri bir maceraya dönüşecektir.” diyor bizlere.

Ama film içersinde gizlenmiş mesajlar ile farklı konularıda ele almakta film, Haçlı ordusunun kıyımlarını, bunu Tanrı adına yaptıklarını iddia etmeleri ve kendilerine karşı çıkan olursa onları “idam” etmekten çekinmediklerini gösteriyor. Filmde ikilinin yolculuğu boyunca iç dünyalarındaki zayıf yönleriylede karşılaşıyoruz zaman zaman, ve ortaçağdaki cehaleti, korkuyu, kilise baskısını, ve Tanrı adına işlenen cinayetleri irdeliyor, çokta bilgi vermeyeyim aslında filmle ilgili, spoiler yemek istemezsiniz. Bu filmde beni etkileyen neydi derseniz filmin finaline doğru gelişen olaylardı, hani birşeyler beklersinizde olmaz ya öyle bir finaldi, işin heyecanıda oydu zaten, kısaca izlemeniz gereken büyülü tarihin derinliklerini bize yanstıan bir film. İsterseniz sizi filmden birkaç kare ile başbaşa bırakalım.

FİLMDEN GÖRÜNTÜLER: (Dikkat Spoiler içerir)

 

Hakan Çevik
Hakan ÇevikDiğer Yazıları
Medya Rehberi | Çevik Medya | Ceo & Founder
YORUM YAZ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
PUAN DURUMU
#TAKIMLAROP